این مرکز در سال ۱۳۸۴ به عنوان یک مرکز نمایشگاهی ، علمی - آموزشی و تحقیقاتی درزمینه سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی تأسیس گردید.

     این مرکز توانست با پتانسیل بالای خود در خصوص نمایش سنگهای قیمتی ونیمه قیمتی ، داخلی و خارجی و همچنین نمونه های زمین شناسی اقدام به برپایی ۳ نمایشگاه تخصصی ویژه به صورت کاملاً مستقل نماید . و همچنین در بیش از ۱۰ نمایشگاه سراسری و بین المللی حضور یابد . سپس در سال ۱۳۸۷ با همکاری سازمان صنایع دستی و میراث فرهنگی و همچنین سازمان زندانها اقدام به برپایی ۲ کارگاه فعال در خصوص تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی نمود .

    از همان سال نیز با همکاری و مشارکت وزارت کار و امور اجتماعی و مرکز آموزش کوتاه مدت علمی کاربردی جهاد دانشگاهی توانست دوره های آموزشی مستمر شناخت و تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی را به صورت رایگان برگزار نماید . 

     همچنین افتخار دارد که برنده جایزه بین المللی و مهر اصالت جهانی از سازمان علمی فرهنگی هنری سازمان ملل متحد ( یونسکو ) باشد .

    این مرکز سعی دارد در خصوص شناخت و آموزش در زمینه تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی نگاهی ویژه به پتانسیل های ذخایر داخلی نماید و از نمونه های سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی موجود در کشور استفاده بهینه نماید و ضمن معرفی این نمونه ها به بازارهای داخلی و خارجی سبب ایجاد اشتغال در این هنر صنعت گردد .

یکی دیگر از فعالیت های گسترده این مرکز تولید نمونه های زیبایی از جواهرات و زیورآلات ساخته شده از سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی و همچنین خرید و فروش کلی و جزئی نمونه های سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی به صورت راف ( تراش نخورده ) می باشد . علاقه مندان می توانند جهت تهییه هریک از موارد ذکر شده در بخش ارتباط با ما درخواست خود را مطرح نمایند و یا با نشانی الکترونیکی یا با شماره تلفن تماس حاصل نمایند .

از محصولات اختصاصی ما ساخت مجموعه های آموزش و کمک آموزشی سنگ شناسی ( رسوبی ، دگرگون و آذرین ) و کانی شناسی ( سیلیکاته و غیر سیلیکاته ) به صورت عمومی و اختصاصی در رشته های زمین شناسی ، معدن و علوم وابسته  می باشد .

این مرکز ضمن برخورداری از  ماشین آلات برش ، تراش ، پرداخت و جلای سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی می تواند پاسخگوی نیاز علاقه مندان به این ادوات باشد و با توجه به برخورداری از دانش و مهارت در این هنر صنعت می تواند مشاوری برای این امر باشد .

این مرکز با در اختیارداشتن مجموعه ای غنی از کانی های جهان آماده پاسخگویی به علاقه مندان و زمین شناسان و محققین کانی ها و سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی می باشد . ضمناْ علاقه مندانی که قصد برپایی موزه یا نمایشگاه دراین خصوص می باشند می توانند از توانمندی این مرکز استفاده نمایند .  

 

 

design by behta

tel : 09188620471

صفحه اصلی      |       درباره ما        |        ارتباط با ما